0507 392 43 52
info@osmanerdogan.av.tr

Kaza Sonrası Araç Değer Kaybının Karşılanması15.09.2021

Kaza Sonrası Araç Değer Kaybının Karşılanması Adına Avukatlık Hizmeti almak isteyen herkes bizlere ulaşabilir. Hukuk Büromuz bu alanda uzman avukatları ile hizmet vermektedir.

Öncelikle bilmeniz gereken değer kaybı için bir tutar almak amacı ile sigorta firmalarına açacağınız davalar öncesi karıştığınız kazada kusurlu olanın tamemen karşı taraf olduğunun bilinmesidir. Karşı tarafın tamamen kusurlu olmadığı durumlarda değer kaybından yararlanamazsınız. Kazada kusuru bulunmayan sürücüler için değer kaybı tutarı alınabilir. Kazaya neden olan sürücü veya kurumlardan değer kaybı ücreti alınabilmektedir. Şayet araç için değer kaybı karşılanamaması mümkünse bu aşamada sigorta ( trafik sigortası ) devreye girecektir.

Araçlarınızın değerini karşılamak amacı ile kapsamlı ekspertiz raporları alınacaktır. Değer kaybına neden olacak kişiye Elgit Hukuk aracılığı ile dava açabilir ve araçlarınızda oluşan değer kayıpları için tahsis işlemlerini başlatabilirsiniz. Bu arada değer kaybı tahsis durumunda sigorta şirketi size sorun çıkarıyor ise değer kaybını gösteren ekstpertiz raporu ile sigorta tahkim komisyonuna başvurabilirsiniz.

Unutmayın: Araç değer kaybı için dava açabilmek ve para alabilmeniz için kaza sonrasında 2 yıl sonra davanızı açmalısınız.

Elgit Hukuk Bürosu uzmanlarından bu işlemler için talebiniz var ise hemen hiç çekinmeden bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim sayfamızda bulunan numaralarımız üzerinden bizlere ulaşın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler